Starkon - stavební firma

Klášter v Teplé

Na historicky nejhodnotnějších částech národní kulturní památky premonstrátského kláštera v Teplé na Karlovarsku proběhla vzorová obnova s jednoznačným cílem, a to využít do maximální možné míry potenciál kláštera ke vzdělávacím a kulturním akcím.

Více informací »

Klášter v Teplé

Restaurace Salabka

Za nevšedním zážitkem můžete nyní zavítat do pražské Troji. Přivítá vás restaurant s vlastní vinicí a vinařstvím, otevřený na místě historické usedlosti a vinice Salabka s osmisetletou tradicí pěstování vína.

Více informací »

Restaurace Salabka

Klášter Nový Dvůr

Rozsáhlá stavba kláštera Trapistů v Novém Dvoře u Mariánských Lázní probíhala v několika etapách. Projekt se podařilo realizovat v průběhu let 2000 až 2004.

Více informací »

Klášter Nový Dvůr

Telčské podzemí

Unikátní systém podzemních chodeb přímo pod náměstím Zachariáše z Hradce v Telči se otevřel 6. září 2014. Do této chvíle  si ho nenechaly ujít tisíce návštěvníků.

Více informací »

Telčské podzemí

Sponzoring

Společnost STARKON a.s. je dlouholetým partnerem institucí, projektů a akcí celospolečenského významu. Cílí na oblast kultury, neprofesionálního sportu a vzdělávání. Při výběru sponzorovaných akcí klade důraz především na mimořádný lidský, společenský či umělecký faktor projektů, které podporuje zejména na regionální úrovni.

Sport

FSC Stará Říše

Klub založený v roce 1944 dosáhl výrazného úspěchu v sezóně 2012/13, kdy postoupil do divize. Stará Říše pak v Divizi D 2013/14 skončila na 10. místě. V sezoně 2014/2015 klub z malé vísky na Telčsku skončil na pátém místě. Hned na začátku sezony 2015/2016 dosáhli svěřenci Luďka Kovačíka historického úspěchu v dějinách klubu. Po výhře v úvodním kole poháru MOL cup nad třetiligovou Třebíčí 4:0, přivítali v srpnu doma na stadionu u lesa Jechovce prvoligový celek FC Vysočina Jihlava, kterému podlehli 1:2.

 

 

BMXtreme fest

V roce 2015 se konal už v pořadí šestý ročník hudebně-sportovní akce, která se  koná pravidelně na třech místech v historické Telči.  Program startuje vždy již v pátek večerním tréninkem v rampě BMXtreme before party, kde vystoupuje DJ´s.  Sobotní  závod ze série o titul MČR v BMX minirampě se odehrál  na historickém náměstí Zachariáše z Hradce.