Starkon - stavební firma

Klášter v Teplé

Na historicky nejhodnotnějších částech národní kulturní památky premonstrátského kláštera v Teplé na Karlovarsku proběhla vzorová obnova s jednoznačným cílem, a to využít do maximální možné míry potenciál kláštera ke vzdělávacím a kulturním akcím.

Více informací »

Klášter v Teplé

Restaurace Salabka

Za nevšedním zážitkem můžete nyní zavítat do pražské Troji. Přivítá vás restaurant s vlastní vinicí a vinařstvím, otevřený na místě historické usedlosti a vinice Salabka s osmisetletou tradicí pěstování vína.

Více informací »

Restaurace Salabka

Klášter Nový Dvůr

Rozsáhlá stavba kláštera Trapistů v Novém Dvoře u Mariánských Lázní probíhala v několika etapách. Projekt se podařilo realizovat v průběhu let 2000 až 2004.

Více informací »

Klášter Nový Dvůr

Telčské podzemí

Unikátní systém podzemních chodeb přímo pod náměstím Zachariáše z Hradce v Telči se otevřel 6. září 2014. Do této chvíle  si ho nenechaly ujít tisíce návštěvníků.

Více informací »

Telčské podzemí

Dřevěné depo Telč

Za rekordních 99 dnů vznikla v prostorách nedaleko autobusového a vlakového nádraží unikátní stavba, která je celá ze dřeva. Připomíná Noemovu archu.

Depo bylo slavnostně otevřeno v sobotu 24. srpna 2013.. Depo na jediné koleji ukrývá až čtyři historické vagony či lokomotivy a zároveň slouží společně s vedlejším starým betonovým depem jako železniční muzeum. Architektem depa se stal Ing. arch. Jiří Ondráček, který se inspiroval dřevostavbami při svém pobytu v Austrálii.

Nové depo je zhotovené celé ze dřeva a zvenčí má připomínat historický vagon. Společně s novým objektem depa byla otevřena rovněž první část výstavy, která bude připravená na jednotlivých panelech v novém depu. Na panelech v novém i starém depu turisté najdou nejrůznější informace o historii železnice od jejích počátků až do 60. let. K tomu se návštěvníci dozvědí i o historii trati Slavonice-Kostelec.

Termín realizace: červen - srpen 2013

Investor:  85 %  Evropská unie, 5%  příspěvek ze státního rozpočtu ČR a 10 % vlastní spolufinancování příjemce dotace.

V sousedním betonovém depu je  připravená také expozice s předměty, které souvisí s historií železnice. Ve starém depu budou pro návštěvníky i toalety. Celý areál bude přístupný směrem od silnice vedoucí na telčskou rozhlednu.

Kromě jiného expozice obsahuje rovněž kresby parních vlaků získaných od vdovy autora, který je kreslil pro časopis ABC. Areál je vybaven také lavičkami a výstavními panely, které budou i venku. V areálu depa v Telči se pohybuje stálá obsluha. O víkendu má otevřeno po celý den. Přes týden je  muzeum v depu přístupné po předchozí domluvě.

Fotogalerie