Starkon - stavební firma

Klášter v Teplé

Na historicky nejhodnotnějších částech národní kulturní památky premonstrátského kláštera v Teplé na Karlovarsku proběhla vzorová obnova s jednoznačným cílem, a to využít do maximální možné míry potenciál kláštera ke vzdělávacím a kulturním akcím.

Více informací »

Klášter v Teplé

Restaurace Salabka

Za nevšedním zážitkem můžete nyní zavítat do pražské Troji. Přivítá vás restaurant s vlastní vinicí a vinařstvím, otevřený na místě historické usedlosti a vinice Salabka s osmisetletou tradicí pěstování vína.

Více informací »

Restaurace Salabka

Klášter Nový Dvůr

Rozsáhlá stavba kláštera Trapistů v Novém Dvoře u Mariánských Lázní probíhala v několika etapách. Projekt se podařilo realizovat v průběhu let 2000 až 2004.

Více informací »

Klášter Nový Dvůr

Telčské podzemí

Unikátní systém podzemních chodeb přímo pod náměstím Zachariáše z Hradce v Telči se otevřel 6. září 2014. Do této chvíle  si ho nenechaly ujít tisíce návštěvníků.

Více informací »

Telčské podzemí

Lannerův dům Telč

Rekonstrukce domu a jeho adaptace na sídlo územního odborného pracoviště Památkového ústavu v Telči probíhala více než tři roky. Slavnostní otevření objektu se uskutečnilo 24. března 2012.

Historie samotného domu sahá až do 17. století, kdy zde byl jezuitský dispenzář. V 19. století se dům i s pozemky stal součástí majetku továrníka Jakuba Langa a v jeho sousedství vznikla továrna na jemná sukna. Dům nese jméno podle dalšího z majitelů, Richarda Lannera, od nějž ho v roce 1929 koupilo město.

V dalších letech byl dům upraven pro sociální bydlení a v roce 2004 ho město prodalo Ministerstvu kultury, aby zde po rekonstrukci mohlo najít sídlo pracoviště Národního památkového ústavu pro Kraj Vysočina. 

Investor: Národní památkový ústav

Termín realizace: 2009-2012

Fotogalerie