Starkon - stavební firma

Klášter v Teplé

Na historicky nejhodnotnějších částech národní kulturní památky premonstrátského kláštera v Teplé na Karlovarsku proběhla vzorová obnova s jednoznačným cílem, a to využít do maximální možné míry potenciál kláštera ke vzdělávacím a kulturním akcím.

Více informací »

Klášter v Teplé

Restaurace Salabka

Za nevšedním zážitkem můžete nyní zavítat do pražské Troji. Přivítá vás restaurant s vlastní vinicí a vinařstvím, otevřený na místě historické usedlosti a vinice Salabka s osmisetletou tradicí pěstování vína.

Více informací »

Restaurace Salabka

Klášter Nový Dvůr

Rozsáhlá stavba kláštera Trapistů v Novém Dvoře u Mariánských Lázní probíhala v několika etapách. Projekt se podařilo realizovat v průběhu let 2000 až 2004.

Více informací »

Klášter Nový Dvůr

Telčské podzemí

Unikátní systém podzemních chodeb přímo pod náměstím Zachariáše z Hradce v Telči se otevřel 6. září 2014. Do této chvíle  si ho nenechaly ujít tisíce návštěvníků.

Více informací »

Telčské podzemí

Panský dvůr Telč

Projekt vhodně využívá umístění dvora v urbanisticky cenném severozápadním sektoru města, v bezprostřední blízkosti telčského zámku.  

Přestavbou šesti objektů bývalých kravínů, stodol a garáží vznikly stáje, výstavní plochy, vzdělávací a společenské místnosti a lanové centrum, jehož součástí se stala také půjčovna kol. 

 

Pro zachování původního historického rázu se nezměnilo urbanistické řešení objektů, i stavební úpravy a opravy fasád proběhly tak, aby zachovaly původní historický vzhled. 

V Telči se podařilo dokončit první etapu obnovy areálu bývalého Panského dvora 30. června 2015. Jižní část rozsáhlého komplexu se po rekonstrukci otevřela 11. července 2015.

Přestavbou šesti budov vzniklo centrum volnočasových aktivit a turistiky.

Investor: OHL ŽS Brno

Termín realizace: 2014–2015

Největším lákadlem je unikátní interiérové lanové centrum s drytoolingem a lezeckou stěnou.  Lanové centrum je určeno pro užívání těchto technik jako první v České republice. Přitom je bezpečné a potřebné techniky návštěvníky naučí školení instruktoři. Lanová cesta je dlouhá cca 100 metrů, v centru jsou další cvičné trenažéry a lezecká stěna o výšce 12 metrů.

Historická expozice přiblíží návštěvníkům také život na panství – dvůr, lesnictví i rybníkářství. Chybět nebude ukázka dobových zemědělských strojů, užitkových i reprezentativních koňských povozů. Pro děti je připravena zábavná forma prohlídky, kdy je při splnění úkolů na konci čeká odměna. Na přípravě výstavy se podílelo Národní zemědělské muzeum. Nejmenší děti se mohou těšit na dětskou hernu U Zvířátek. Zatímco budou řádit na kolotočích a prolézačkách, rodiče na ně mohou dohlížet z terasy kavárny.

Fotogalerie