Starkon - stavební firma

Klášter v Teplé

Na historicky nejhodnotnějších částech národní kulturní památky premonstrátského kláštera v Teplé na Karlovarsku proběhla vzorová obnova s jednoznačným cílem, a to využít do maximální možné míry potenciál kláštera ke vzdělávacím a kulturním akcím.

Více informací »

Klášter v Teplé

Restaurace Salabka

Za nevšedním zážitkem můžete nyní zavítat do pražské Troji. Přivítá vás restaurant s vlastní vinicí a vinařstvím, otevřený na místě historické usedlosti a vinice Salabka s osmisetletou tradicí pěstování vína.

Více informací »

Restaurace Salabka

Klášter Nový Dvůr

Rozsáhlá stavba kláštera Trapistů v Novém Dvoře u Mariánských Lázní probíhala v několika etapách. Projekt se podařilo realizovat v průběhu let 2000 až 2004.

Více informací »

Klášter Nový Dvůr

Telčské podzemí

Unikátní systém podzemních chodeb přímo pod náměstím Zachariáše z Hradce v Telči se otevřel 6. září 2014. Do této chvíle  si ho nenechaly ujít tisíce návštěvníků.

Více informací »

Telčské podzemí

Zámek v Třebíči

Památkově chráněný, moderně vybavený a  opravený objekt zámku v Třebíči nabízí zájemcům mimo jiné zbrusu nové expozice Muzea Vysočiny. Dvouletá rekonstrukce probíhala v projektu Zámek Třebíč - modernizace zámku a zpřístupnění nových expozic, který z velké části financovala Evropské unie.

Poprvé v historii byla rekonstruována celá budova, a tím vznikl prostor pro čtyři tematicky samostatné expozice, které různým způsobem zpracovávají témata spojená s Třebíčí a širším regionem Třebíčska. 

Kromě prohlídkových tras určených k hlubšímu poznání regionu a muzejních sbírek mohou zájemci navštívit rovněž krátkodobé výstavy v zámecké konírně a koncerty či odborné přednášky v Kamenném sále.

Investor: Kraj Vysočina

Termín realizace: 2011–2013                 

 

Při rekonstrukci budovy již bylo pamatováno i na specifické potřeby handicapovaných. K relaxaci poté slouží muzejní kavárna a  také odpočinkové zóny nacházející se na rajském dvoře, které jsou k dispozici ale i na vnějším nádvoří zámku.

Fotogalerie