Starkon - stavební firma

Klášter v Teplé

Na historicky nejhodnotnějších částech národní kulturní památky premonstrátského kláštera v Teplé na Karlovarsku proběhla vzorová obnova s jednoznačným cílem, a to využít do maximální možné míry potenciál kláštera ke vzdělávacím a kulturním akcím.

Více informací »

Klášter v Teplé

Restaurace Salabka

Za nevšedním zážitkem můžete nyní zavítat do pražské Troji. Přivítá vás restaurant s vlastní vinicí a vinařstvím, otevřený na místě historické usedlosti a vinice Salabka s osmisetletou tradicí pěstování vína.

Více informací »

Restaurace Salabka

Klášter Nový Dvůr

Rozsáhlá stavba kláštera Trapistů v Novém Dvoře u Mariánských Lázní probíhala v několika etapách. Projekt se podařilo realizovat v průběhu let 2000 až 2004.

Více informací »

Klášter Nový Dvůr

Telčské podzemí

Unikátní systém podzemních chodeb přímo pod náměstím Zachariáše z Hradce v Telči se otevřel 6. září 2014. Do této chvíle  si ho nenechaly ujít tisíce návštěvníků.

Více informací »

Telčské podzemí

STARKON opravil terasu ČVUT v Telči

Publikováno 8. 1. 2016, 16.59 h

Společnost STARKON dokončila v průběhu prosince loňského roku opravu terasy výukového centra Českého vysokého učení technického v Telči na náměstí Zachariáše z Hradce. Rekonstrukce probíhala necelé dva měsíce. Informoval o tom František Kret, vedoucí stavby společnosti.

„Terasa vykazovala poruchy, nebyla dostatečně tepelně izolovaná. Z tohoto důvodu docházelo ke kondenzaci vlhkosti,“ vysvětlil hlavní důvod rekonstrukce. Stavební práce spočívaly v celkové demontáži celé konstrukce terasy. Následně došlo ke snížení nosných ocelových prvků a provedení nových konstrukčních vrstev. „Nyní už je tam i nová kamenná žulová dlažba,“ doplnil pro úplnost Kret.

Další informace: 

David Kratochvíl, vedoucí oddělení marketingu a komunikace

tel.: +420 776 242 497, email: kratochvil@piarko.cz,  www.piarko.cz