Starkon - stavební firma

Klášter v Teplé

Na historicky nejhodnotnějších částech národní kulturní památky premonstrátského kláštera v Teplé na Karlovarsku proběhla vzorová obnova s jednoznačným cílem, a to využít do maximální možné míry potenciál kláštera ke vzdělávacím a kulturním akcím.

Více informací »

Klášter v Teplé

Restaurace Salabka

Za nevšedním zážitkem můžete nyní zavítat do pražské Troji. Přivítá vás restaurant s vlastní vinicí a vinařstvím, otevřený na místě historické usedlosti a vinice Salabka s osmisetletou tradicí pěstování vína.

Více informací »

Restaurace Salabka

Klášter Nový Dvůr

Rozsáhlá stavba kláštera Trapistů v Novém Dvoře u Mariánských Lázní probíhala v několika etapách. Projekt se podařilo realizovat v průběhu let 2000 až 2004.

Více informací »

Klášter Nový Dvůr

Telčské podzemí

Unikátní systém podzemních chodeb přímo pod náměstím Zachariáše z Hradce v Telči se otevřel 6. září 2014. Do této chvíle  si ho nenechaly ujít tisíce návštěvníků.

Více informací »

Telčské podzemí

STARKON provádí sanaci sklepů v jihlavské Oblastní galerii

Publikováno 10. 12. 2015, 10.11 h

Společnost STARKON JIHLAVA CZ začala provádět rozsáhlou sanaci sklepních prostor v Oblastní galerii Vysočiny v Komenského ulici v Jihlavě. Informoval o tom stavbyvedoucí společnosti Petr Pavlíček.

„Hlavní důvod a přínos prací je ten, že se dosáhne odvlhčení zdí a odvětrání těchto prostor. Tím pádem se zamezí i jejich dalšímu vlhnutí,“ doplnil k tomu pro úplnost.

Největší objem stavební činnosti se sice týká sanace sklepních prostor, ale souběžně se bude pracovat například také na otevření stávajícího schodiště. Počítá se i s rekonstrukcí dosavadní elektrické sítě, instalací nové vzduchotechniky, opravou omítek či s realizací nové podlahové konstrukce.

„Před vstupem do budovy ještě uděláme nové anglické dvorky (sklepní světlíky),“ vysvětlil stavbyvedoucí. S dokončením projektu se počítá přibližně v polovině června příštího roku.

 

Další informace: 

David Kratochvíl, vedoucí oddělení marketingu a komunikace

tel.: +420 776 242 497, email: kratochvil@piarko.cz,  www.piarko.cz

Fotogalerie