Starkon - stavební firma

Klášter v Teplé

Na historicky nejhodnotnějších částech národní kulturní památky premonstrátského kláštera v Teplé na Karlovarsku proběhla vzorová obnova s jednoznačným cílem, a to využít do maximální možné míry potenciál kláštera ke vzdělávacím a kulturním akcím.

Více informací »

Klášter v Teplé

Restaurace Salabka

Za nevšedním zážitkem můžete nyní zavítat do pražské Troji. Přivítá vás restaurant s vlastní vinicí a vinařstvím, otevřený na místě historické usedlosti a vinice Salabka s osmisetletou tradicí pěstování vína.

Více informací »

Restaurace Salabka

Klášter Nový Dvůr

Rozsáhlá stavba kláštera Trapistů v Novém Dvoře u Mariánských Lázní probíhala v několika etapách. Projekt se podařilo realizovat v průběhu let 2000 až 2004.

Více informací »

Klášter Nový Dvůr

Telčské podzemí

Unikátní systém podzemních chodeb přímo pod náměstím Zachariáše z Hradce v Telči se otevřel 6. září 2014. Do této chvíle  si ho nenechaly ujít tisíce návštěvníků.

Více informací »

Telčské podzemí

Část historických hradeb v Telči se dočkala obnovy

Publikováno 30. 11. 2015, 12.53 h

Úvodní etapu obnovy historických hradeb v Seminářské ulici v Telči se v průběhu podzimu podařilo dokončit společnosti STARKON JIHLAVA CZ a.s.. Investiční akce města se realizovala během měsíců září a října. V tiskové zprávě to uvedl Václav Ondráček, vedoucí přípravy staveb společnosti.

„Šlo o opravu části původní hlavní hradby, kterou se jako jednu z mála podařilo dochovat,“ vysvětlil Ondráček s tím, že firma STARKON realizovala stavební práce jako vítěz vzešlý z výběrového řízení, které proběhlo na jaře letošního roku.

Společnost STARKON JIHLAVA CZ a.s. po celou dobu rekonstrukce spolupracovala s předním českým odborníkem na problematiku městských fotifikací (hradeb – pozn. Aut.) Vladislavem Razímem.„Spodní část hradeb je z kamene, vrchní zase z cihel. Ta je pochopitelně novodobějšího charakteru,“ doplnil Ondráček.

Rekonstrukce spočívala mimo jiné v obnově krytiny na hradbě, která je z prejzu. Částečně se podařilo zachovat původní, prejzovou krytinu, kterou doplnila krytina nová. „Systém hradeb se podařilo obnovit tak, aby byl zase na nějakou připraven plnit svůj účel,“ doplnil k tomu pro úplnost Ondráček.

Vedení telčské radnice se snaží hradební systém revitalizovat ve městě dlouhodobě. Podle místostarosty Pavla Komína je ale nespornou komplikací fakt, že hradby jsou sice v majetku města, ale na pozemcích soukromých vlastníků. „Ti tak s obnovou hradeb musí vyslovit souhlas. Jsme ale rádi, že první etapu máme za sebou, ale opravit celý hradební systém bude během na dlouhou trať,“ vysvětlil telčský místostarosta.

Společnost STARKON JIHLAVA CZ a.s. neopravovala hradební systém v historickém městě poprvé. V průběhu loňského roku se podařilo zrekonstruovat hradební zeď vodního příkopu v ulici Na Parkaně.

 

Další informace: 

David Kratochvíl, vedoucí oddělení marketingu a komunikace

tel.: +420 776 242 497, email: kratochvil@piarko.cz,  www.piarko.cz

Fotogalerie