Starkon - stavební firma

Klášter v Teplé

Na historicky nejhodnotnějších částech národní kulturní památky premonstrátského kláštera v Teplé na Karlovarsku proběhla vzorová obnova s jednoznačným cílem, a to využít do maximální možné míry potenciál kláštera ke vzdělávacím a kulturním akcím.

Více informací »

Klášter v Teplé

Restaurace Salabka

Za nevšedním zážitkem můžete nyní zavítat do pražské Troji. Přivítá vás restaurant s vlastní vinicí a vinařstvím, otevřený na místě historické usedlosti a vinice Salabka s osmisetletou tradicí pěstování vína.

Více informací »

Restaurace Salabka

Klášter Nový Dvůr

Rozsáhlá stavba kláštera Trapistů v Novém Dvoře u Mariánských Lázní probíhala v několika etapách. Projekt se podařilo realizovat v průběhu let 2000 až 2004.

Více informací »

Klášter Nový Dvůr

Telčské podzemí

Unikátní systém podzemních chodeb přímo pod náměstím Zachariáše z Hradce v Telči se otevřel 6. září 2014. Do této chvíle  si ho nenechaly ujít tisíce návštěvníků.

Více informací »

Telčské podzemí

Nedostatek nových bytů v Dačicích končí!

Publikováno 20. 11. 2015, 12.32 h

Společnost STARKON Jihlava CZ, a.s. s koncem října letošního roku dokončila v Dačicích v Jihočeském kraji kolaudací bytový komplex s celkem 58 bytovými jednotkami s možností rezidenčního parkování. Projekt, jehož výstavba trvala 22 měsíců, se od ledna 2014 realizoval v lokalitě Nivy.

Zatímco parcel určených k výstavbě rodinných domů je ve městě s více než 7.500 obyvateli poměrně dostatek, nové a cenově dostupné cihlové byty zde doposud několik let chyběly. „V této chvíli máme prodanou více než třetinu bytů a další část je zamluvena k pronájmu,“ vypočítává obchodní manažerka projektu Pavla Semrádová.

O byty projevují zájem hlavně mladí lidé, kteří se chtějí osamostatnit, a také penzisté. I proto, že v komplexu s výtahem jsou dostupné čtyři plně bezbariérové byty.

„Jsme rádi, že se nám podařilo realizovat bytový projekt v klidné lokalitě, a přitom blízko centra města. Předpokládali jsme, že zájem o takové bydlení mezi lidmi bude a na výsledcích prodeje se ukazuje, že naše mínění bylo správné,“ říká stavbyvedoucí společnosti STARKON JIHLAVA CZ, a.s. František Kret.

Projekt nabízí byty v dispozicích 1+kk až 3+kk. „Většina z nich dispozičně spadá do kategorie 2+kk,“ doplňuje informaci František Kret. Noví majitelé si své byty mohou navíc v maximální možné míře přizpůsobit k obrazu svému.

„Některé z bytů jsme kompletně vybavili, ale většina z nich dává novým majitelům prostor k tomu, aby si vybrali dveře, kuchyňskou linku nebo podlahu do obytných místností dle svého vkusu. Kompletně zařízená je vždy pouze koupelna,“ vysvětluje František Kret.

K jednotlivým bytům patří také balkón a sklepní kóje. Majitelé bytů mají také možnost zakoupit si buď zastřešené nebo nekryté rezidenční parkovací stání. „Vjezd do objektu bude možný jen přes automatickou závoru pomocí aktivovaného čipu. Kladli jsme velký důraz na zajištění bezpečnosti a soukromí. Na parkoviště se nedostane nikdo jiný než majitelé vozů,“ ujišťuje Kret.

Více informací o projektu naleznete na oficiálních internetových stránkách www.byty-dacice.cz

 

Další informace: 

David Kratochvíl, vedoucí oddělení marketingu a komunikace

tel.: +420 776 242 497, email: kratochvil@piarko.cz,  www.piarko.cz

Fotogalerie