Starkon - stavební firma

Klášter v Teplé

Na historicky nejhodnotnějších částech národní kulturní památky premonstrátského kláštera v Teplé na Karlovarsku proběhla vzorová obnova s jednoznačným cílem, a to využít do maximální možné míry potenciál kláštera ke vzdělávacím a kulturním akcím.

Více informací »

Klášter v Teplé

Restaurace Salabka

Za nevšedním zážitkem můžete nyní zavítat do pražské Troji. Přivítá vás restaurant s vlastní vinicí a vinařstvím, otevřený na místě historické usedlosti a vinice Salabka s osmisetletou tradicí pěstování vína.

Více informací »

Restaurace Salabka

Klášter Nový Dvůr

Rozsáhlá stavba kláštera Trapistů v Novém Dvoře u Mariánských Lázní probíhala v několika etapách. Projekt se podařilo realizovat v průběhu let 2000 až 2004.

Více informací »

Klášter Nový Dvůr

Telčské podzemí

Unikátní systém podzemních chodeb přímo pod náměstím Zachariáše z Hradce v Telči se otevřel 6. září 2014. Do této chvíle  si ho nenechaly ujít tisíce návštěvníků.

Více informací »

Telčské podzemí

Telčské podzemí

Unikátní systém podzemních chodeb přímo pod náměstím Zachariáše z Hradce v Telči se otevřel 6. září 2014. Do této chvíle  si ho nenechaly ujít tisíce návštěvníků.

Nejen pod většinou domů na náměstí Zachariáše z Hradce, ale také pod částí zámeckého areálu byste našli středověká sklepení. Jednotlivé, někde i dvouúrovňové sklepy byly propojeny spletitými chodbami, jejichž zpřístupněná část je dlouhá 150 metrů.


Klikaté telčské katakomby v minulosti sloužily většinou jako skladovací prostory, ale někdy se také stávaly posledním úkrytem telčských obyvatel před nepřáteli. Mnohé z nich jsou proto opředeny legendami. Podle jedné z nich mohli obránci města uprchnout z města právě některou z těchto chodeb a říká se dokonce, že jedna vedla až na vzdálený hrad Roštejn.

Dokončení realizace: 6. září 2014

Investor: město Telč

Zájemci o prohlídku telčského podzemí se prostřednictvím interaktivní zábavně – naučné expozice mohou přímo v tajemných sklepeních seznámit se zajímavými fakty z historie města. Podzemí je pojato jako zábavná multimediální expozice. Návštěvníci mohou nahlédnout jak do nitra telčského podzemí v „surovém“ stavu, v jakém dále prochází podél celého telčského náměstí. A rovněž se ocitnou v rekonstruovaných prostorách, kde je prostřednictvím moderních projekčních technologií představeno město Telč a okolí i důležité okamžiky ve vývoji města.

TELČSKÉ PODZEMÍ - KONCEPCE MULTIMEDIÁLNÍ EXPOZICE 
Koncepce multimediální expozice Telčského podzemí má za úkol nejenom poučit, ale i pobavit, a to pomocí vyspělých technologií. Celá expozice je zároveň pojata jako živý projekt, na kterém se do budoucna mohou podílet nejen všichni obyvatelé Telče, ale i sami návštěvníci. 

V podzemí je možno vidět a slyšet:
Mistscreeny (virtuální příčky) s projekcí: výpovědí pamětníků, 3D animaci telčského podzemí a domů nad ním, průjezd celým městem, animace o vzniku města aj.

Půlkruhovou projekci s ukázkou časosběrného dokumentu z Telče a blízkého okolí režiséra Daniela Svátka.
Akustickou chodbu s ukázkami: hudby vzniklé v Telči nebo skladeb napsaných pro Telč, čtené Telčské pověsti, básně, ukázky z literatury aj.


Interaktivní podlahu s efekty znázorňujícími vývoj a proměnu města a okolí v různých časových etapách.
Multitouchový interaktivní stůl, fungující jako aktivní databanka a zároveň jakýsi spojník všech ostatních zařízení z expozice (ve stole je databáze všech ostatních obsahů z podzemí). Obsah zahrnuje vše, od historických map a dokumentů až po videa, současné fotografie a interaktivní mapu celého regionu.

Fotogalerie